Jarní detox potřebujeme, všichni

06.04.2022

Zavzpomínejme, co dělaly naše babičky na jaře, jak žily v souladu s přírodou a tou doslova "živily" celou rodinu. Byl to každoroční rituál, který přirozeně všichni uznávali a na který se těšili. Byla to po dlouhém období zimy a strádání specifická strava plná důležitých živin. A zároveň přitom krásně pročistili organismus od "zimních" usazenin v důležitých orgánech, jako jsou játra, střeva, vyčistili krev a dodali potřebnou energii na jarní práce.

Co konkrétně posbíraly babičky poblíž svého obydlí?

Trhaly mladé kopřivy a vařily z nich čaj i polévku, dávaly pampeliškové listy do jídla, kořeny do vývaru, vyrazily do lesa na medvědí česnek, pily nachytanou březovou šťávu, upekly jarní nádivku z divokých bylin na velikonoce a dodržovaly velikonoční zvyky (zelený čtvrtek) a samozřejmě masopust (40 dní do velikonoc). Nezůstalo jen u stravy: selky poctivě vyvětraly peřiny na sluníčku, sedláci obílili chalupu a vydezinfikovali vápnem sklípek, protože i poslední jablíčko už bylo uvařené se skořicí na kompot. Chystali se na jarní práce na políčku a v sadu, vítali první včelky. Jaro přišlo v plném proudu, slunce rozzářilo zasmušilé tváře. Byli připraveni si vyhrnout rukávy a tvrdě pracovat.

A co děláme my?

Dáme si 2x jarní zeleninový salát k večeři, protože to říkala kamarádka, že je dobrý si to dát.. a kde vyrostl ledový salát a rajče se ani nechci zmiňovat, skleník prostě není prosluněná louka plná pampeliškového listí za chalupou. Rajče nenahradí březovou šťávu. A nevymlouvejte se, že to doženete kupovaným medvědím česnekem z Lidlu, který si nasypete do zeleninového salátu. Tři dny skladovaný už bude mít minimální sílu. Koupíte si zaručený a navoněný detox čaj s pampeliškou a různými dochucovadly, aby nebyla cítit jeho nahořklá chuť a za týden už na něj zapomenete.. bude se na něj prášit na poličce ještě do konce léta. Je to stále 1:0 pro babičky. A 0:1 pro vaše játra.


Co doporučuji já:

STAROČESKÁ - nejlevnější varianta, jen to bude stát trochu úsilí

Vyražte co nejdřív na jarní procházku s malým sáčkem a ostrou lopatkou. Kdekoliv, kde nebude louka blízko civilizace (rozuměj počůraná od psů), si vyryjte 10 pampelišek i s kořenem. Hezky tlusté trsy, žádné tenké kořínky. Když už pokvetou, nevadí, nechte každé 2 květy. Schovejte je do sáčku pokropené vodou do lednice. Doma si z nich připravíte výborný a lahodný čaj.

Recept: Pampelišku vyperte pod tekoucí vodou i s kořenem, dejte vařit na 20 minut v 0,5litru vody. Sceďte přes sítko, vypijte teplé, je to velmi příjemný lehounce hořký a sladký čaj. Pít jednou denně 2-3 týdny a játra i žlučník děkují velice, převelice. V mezičase budete potřebovat dojít ještě alespoň na 1 procházku, doplnit zásoby, což děkují zase plíce 😊 Čaj zvládne každý, i děti, pokud cítíte, že by jim kůra prospěla.

K tomu přidat jáhlový týden. Je to balzám pro trávení, střeva a odpočinek pro celé zažívání. Pět dní budete jíst jen jáhly. Ano, snídat, obědvat a večeřet. Ano, dá se to vydržet. Vyzkoušeno opakovaně. Maximálně můžete přidat zelenou nať ze zahrádky a špetku soli, ideálně bez ní. A výhoda je, že velmi ušetříte. Sáček jáhel vám vystačí tak na 2 dny, k tomu jen pít, hodně pít, protože budete mít žízeň (kdo nebude pít, bude mít zácpu, tělo si o vodu řekne). Je to velmi levné, jednoduché a šestý den už se budete těšit na cokoliv jiného. Je to jen 1/50 (jedna padesátina) z celého roku. To bychom pro tělo mohli udělat, ne?

BYLINKOVÁ - dost levná varianta, bude to stát malé úsilí

Napište si o čaj a bylinkovou kůru z tinktur od Naděje, bude vám čistit krev, detoxikovat játra, trávení, střeva a budete ji mít na 45-60 dní. Cena 790 Kč i s poštovným.

Varianta DETOX PRO LENOCHY

Napište si o kůru z detoxikačních náplastí podle tradiční čínské medicíny, které se lepí před spaním na chodila, ráno je sundáte, pořádně nožky umyjete a hotovo. K tomu budete mít ještě soli na koupele nohou, relaxační pohoda večer se hodí, což? Cena 1.650 Kč na 10 dní, což je minimum, doporučuji 20 dní pro lepší efekt. Jako dárek ode mě dostanete lahodný čaj na podporu detoxu, ať máte taky něco na ráno. 😊

Varianta NOVINKA SVĚTOVÉ VĚDY

Napište si o kůru z výtažků z cibule, jahod, pepře, kurkumy, mořských řas.. samé přírodní dobroty, super extrakty, které umí čistit do hloubky, až do každé buňky se dostanou a tělo vyhodnotí, která je už nefunkční, unavená, tu vyloučí a nahradí novou, krásnou, zdravou. Továrna kmenových buněk zkrátka přepne výrobu na to, co bude potřeba. Švédský produkt od Zinzino, co mě mile potěšil, jak také hezky umí dostat zpět "na nohy" po chřipkách, operacích, zažene jarní únavu, vygruntuje i játra. Cena 14denní intenzivní kůry je 2.350 Kč. Spočívá v tom, že jen spolknu prášek 1x denně a hotovo. Jako dárek ode mě budete mít lahodný čaj, ať to máte čím zapít. 

Těším se na vaše otázky a výběr.

A pamatujte, naše babičky by radily se jarní očistné kůry určitě zúčastnit. 😉

Katka